Akviziční a růstový kapitál

Naše investice mají obvykle jednu ze dvou forem, nebo nějakou jejich kombinaci, což do značné míry závisí na aktuálním stavu rozvoje příslušné společnosti.

Akvizice

Tento typ investice, spočívající v akvizici akcií společnosti od jejího vlastníka, se většinou zaměřuje na dospělejší společnosti, které jsou již schopny financovat růst z provozního cash flow. Akvizice jsou ideálním řešením pro podnikatele, kteří řeší problémy s vlastnickým nástupnictvím, nebo pro společnosti, které mají více vlastníků, kteří se snaží získat likviditu. Společnost BOC dosud uskutečnila několik takových investic, z nichž nejvýznamnější byly akvizice AVG, Bochemie a ETA/Plastkov.

Růstový kapitál

Společnost BOC investuje prostředky paralelně se současnými vlastníky společnosti za účelem financování akvizic, strategií organického růstu nebo obojího. Růstový kapitál je určen zvlášť proto, aby společnosti pomohl překonat umělou bariéru omezující její potenciál poskytnutím jak kapitálu, tak potřebných strategických znalostí. Stejně jako u akvizičních investic se zaměřujeme na majoritní podíly v každé společnosti. Společnost BOC uskutečnila růstovou transakci v prosinci investicí do společnosti Grapo Technologies.

Aktuální investice

AVG Technologies

AVG Technologies
AVG Technologies je globální poskytovatel bezpečnostních řešení, který chrání 98 milionů zákazníků ve 170 zemích světa před stále narůstajícími internetovými hrozbami, viry, spamy, kybernetickými podvody a hackery na internetu.

Podrobnosti investice »

Bochemie Group

Bochemie Group
Bochemie Group je významným středoevropským výrobcem prostředků péče o domácnost pod značkou SAVO, dezinfekčních prostředků pro zdravotnictví a prostředků pro ochranu dřeva pod značkou Bochemit.

Podrobnosti investice »

Click Insurance

Click Insurance
Click Insurance je nezávislý online porovnávač pojišťovacích produktů a pojišťovací makléř.

Podrobnosti investice »